consilier juridic

SC AGROPROD 208 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei si angajatilor acesteia.
Rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului.
Redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale.
Redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma.
Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare.
Se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei.

CERINTE

Studii superioare de drept cu licenta.,cunostinte foarte bune de legislatie;
capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
echilibru emotional;
usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;
capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea;
capacitate de a se informa si invata in permanenta;
perseverenta, urmarirea si finalizarea scopului.

BENEFICII OFERITE

bonusuri meritori
cazare masa

agroprod 208 este o companie mica, cu o activitate diversificata in domeniul agriculturii.