Profesor Colaborator

Centrul Pitagora - centru de meditatii si dezvoltare personala

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrul Pitagora din Buzău recrutează profesori (inclusiv pensionari) pentru colaborare part-time pentru următoarele discipline: matematică, limba română, fizică, chimie, informatică.

Dacă ești un profesor care dorește să combine metode clasice de predare cu metode noi și eficiente, locul tău este alături de noi!

CERINTE

Candidatul ideal:

Preferăm candidații care îndeplinesc urmatoarele criterii:

• Au absolvit facultatea la o universitate cu bună recunoaștere în mediul academic.
• Cunosc aprofundat materia și cerințele specifice disciplinelor mai sus mentionate pentru gimnaziu și/sau liceu;
• Dovedesc abilități de comunicare și pedagogice pentru transmiterea diferențiată către elevi a cunoștintelor și a dorinței de a studia, buni motivatori;
• Manifestă o personalitate pozitivă, bun echilibru emoțional, adaptabili, răbdători, dornici să interacționeze prin metode moderne și eficiente cu elevii, atât la lucru, cât și la evaluări;
• Lucrează organizat, sunt în măsură să urmărească sistematic și să documenteze progresele elevilor;
• Persoane pasionate de lucrul cu copiii.

BENEFICII OFERITE

Oferim:

• Mediu de lucru dinamic, plăcut, într-un sediu dotat, nou, accesibil, aflat în zona centrală a orașului.
• Posibilitatea de a lucra flexibil, fără a renunța la orele de la școală;
• Remunerație motivantă, proporțională cu efortul depus, tradus în număr de elevi și de ore de pregătire, dar și prin rezultatele dovedite.

Încurajăm candidații interesați să transmită un CV detaliat împreună cu o scrisoare de motivare. Acestea vor fi procesate în condiții de confidențialitate și deplin respect. Referințe și documente auxiliare sunt binevenite, însă pot fi transmise și ulterior etapei interviului.

Dacă ești interesată/interesat de această poziție, trimite te rog CV-ul tău pe adresa de mai jos.

Centrul Pitagora
În atenția: Prof. Simona Rîșcanu
e-mail: centrulpitagora@yahoo.com
mobil: 0720 630 095

Centrul Pitagora – centrul de meditații și dezvoltare personală din Buzău a apărut din nevoia de a crește nivelul educațional al elevilor de gimnaziu și liceu și de a le oferi garanția succesului la examenele și testele școlare pe care le au de susținut.