Operator Statie de Epurare

SC HydroThane Technologies&Contracting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Operarea statiei de epurare a apelor uzate rezultate din procesul de productie si efectuarea lucrarilor de intretinere a echipamentelor aferente statiei;
- Regleaza parametrii de functionare a echipamentelor pentru o functionare optima.
- Verifica si inregistreaza parametrii de functionare a echipamentelor aferente statiei de epurare.
- Face ajustari si reglaje la echipamentele din statie, participa la mentenanta acestora, in limitele competentelor si calificarilor, cu respectarea regulilor de sanatate si siguranta in munca in vigoare;
- Asigura stocul minim pentru chimicalele necesare in procesul tehnologic de epurare prin comenzi la furnizorul sau furnizorii de chimicale.
- Asigura curatenia in incinta statiei, in exteriorul incintei, pe acoperis, in rezervoare si in caminul de preluare si de deversare ape uzate respectiv epurate.
- Raporteaza aparitia oricarui tip de nereguli
- Tine evidenta tuturor lucrarilor, defectiunilor, interventiilor, consumabilelor aferente statiei

CERINTE

- Studii medii
- Abilitati de lucru cu calculatorul – nivel mediu
- Abilitati de planificare – nivel mediu
- Limba engleza (scris/vorbit) – nivel incepator
- Spirit de echipa si profesionalism
- Gestioneaza proactiv volumul de munca;
- Detine cunostinte tehnice minime.
- Detine cunostine de chimie minime.

BENEFICII OFERITE

se vor discuta in cadrul interviului.