Director Vanzari si Distributie - Buzau

Angrosistul SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea echipei de vanzari in conditii de rentabilitate si dezvolta zona de acoperire atribuita;
- Urmareste derularea activitatilor comerciale in conformitate cu contractele incheiate cu producatorii;
- Implementeaza impreuna cu agentii strategia de vanzare, conform KPI stabiliti la nivel managerial si urmareste realizarea planului de vanzari si profit;
- Stabileste si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii de pe zona arondata;
- Urmareste evolutia pietei din punct de vedere al politicilor comerciale;
- Supervizeaza limitele de creditare stabilite pentru clienti si urmareste incasarea la termenul stabilit a contravalorii facturilor;
Atinge targetele lunare stabilite de producatori (volume – sell in, discount-uri, plati si datorii etc)

CERINTE

-experienta in vanzari in industria berii - minim 3 ani
- Experienta generala in vanzari – FMCG, distributie directa, de minim 5 ani, din care minim 2 ani intr-o companie de distributie
Abilitati de operare PC, nivel mediu (EXCEL, PowerPoint)
Abilitati avansate de negociere
Abilitati de coordonare si decizie
Orientare spre rezultate
Gandire analitica
Atitudine pozitiva, proactiva
Aptitudini de comunicare si relationare
Permis de conducere valabil (categoria B)
Disponibilitate de a calatori

BENEFICII OFERITE

salariu fix + bonus de performanta
masina
telefon

Companie de distributie, numarul 1 in topul Camerei de Comert pe sectorul Intreprinderi mijlocii din Jud. Buzau.
Wholesale Food, Beverages & Tobacco