COORDONATOR TRANSPORT JUNIOR

EST TRANS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Cunoaste si respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice;
• Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;
• Asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri;
• Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto;
• Programeaza si optimizeaza rute;
• Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie;
• Mentine relatia cu societatea de asigurari si urmareste dosarele de dauna;
• Pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti;
• Obtinerea licentelor de transport si a celor de executie pentru autovehicule;
• Reprezentarea societatii in raport cu ARR, RAR, Politie;
• Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor;
• Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre clienti;
• Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
• Optimizeaza costurilor legate de transport;
• Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente departamentului.;
• Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la seful sau ierarhic

CERINTE

• Studii medii sau superioare
• Cunostinte operare PC (MS Office, Internet)
• Aptitudini comunicare, planificare
• Seriozitate, dinamism, meticulozitate, adaptabilitate, dorinta de afirmare
• Permis de coducere cat B

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Laptop, masina, telefon