COORDONATOR LOGISTICA

SC FURNICA ZILIERA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea depozitului /productiei societatii cu comenzile pe care le are de livrat;
- Organizeaza si supravegheaza desfasurarea activitatii Departamentului de transporturi al societatii cu respectarea tuturor actelor normative in vigoare privind transportul rutier de marfuri;
- Cordoneaza activitatea de stabilire a rutelor de transport pentru a inlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare si pentru a optimiza costurile de transport;
- Coordoneaza si controleaza expeditiile de marfa si investigheaza care sunt cauzele lipsei produselor din stocuri;
- Ofera consultanta si suport celorlalte departamente ale societatii cu privire la aspecte de logistica, management al stocurilor, transport produse achizitii, etc;
- Coordoneaza baza de date cu privire la toate activitatile de transport pentru a se putea urmari in orice moment situatia livrarilor si a transporturilor de marfa efectuate sau in curs de efectuare;
- Conlucrarea zilnica cu departamentul vanzari,comercial, marketing pentru aplicarea hotararilor luate conform planului de dezvoltare;
- Urmareste desfasurarea in cele mai bune conditii a activitatii de protocol si rezolvarea operativa a problemelor logistice.

CERINTE

- Studii medii/ superioare absolvite;
- Cel putin 3 ani experienta in logistica (experienta in management reprezinta un avantaj);
- Experienta in conducerea echipei multidisciplinare de logistica:magazie, stivuitoritoristi;
- Este obisnuit cu stabilirea de obiective, urmarirea proiectelor, urmarirea deviatiilor de la proiecte si sarcini trasate echipei;
- Experienta in gandirea creativa a proceselor si in tehnici de rezolvarea problemelor;
- Cunostinte PC ;
- Experienta anterioara de lucru intr-un soft integrat reprezinta avantaj;
- Cunoaste limba engleza la nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Recrutam COORDONATOR LOGISTICA pentru clientul nostru - companie cu renume, care are ca obiect de activitate producerea conservelor de fructe si legume dupa retete traditionale romanesti.
Furnica Ziliera, firma de recrutare si selectie de personal, va ofera acces rapid la numeroase locuri de munca active - din toate domeniile de activitate. Pentru mai multe detalii ne puteti vizita website-ul www.furnicaziliera.ro unde va puteti inregistra in baza de candidati, urmand sa fiti contactat de unul dintre angajatii nostri pentru locuri de munca ce corespund experientei dumneavoastra profesionale.

Firma de recrutare si plasare de forta de munca pe piata locala, in toate domeniile de activitate.