ASISTENT MEDICAL STOMATOLOGIE

CERACUBE

Job expirat

RESPONSABILITATI

În calitate de Asistent Medical Stomatologie vei fi responsabil cu:
• pregatirea materialelor dentare si prepararea plombelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog
• pregatirea instrumentelor stomatologice si punerea lor la dispozitia doctorului stomatolog
• dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor medicale
• pregatirea injectiilor pentru anestezia locala înainte de extractii si efectuarea altor proceduri în acest sens
• pregatirea materialelor pentru luarea de mulaje (pentru dinti)
• efectuarea programarilor pentru clienti
• transmiterea amprentelor dintilor, radiografiilor etc. tehnicianului dentar
• prestarea altor munci administrative cum ar fi: sa tina fisele medicale ale pacientilor, sa raspunda la telefon, sa intretina camera de asteptare in ordine si curatenie.

CERINTE

• Diploma de asistent medical
• Min. 1 an experienta in domeniul medical
• Experienta in domeniul stomatologic e un avantaj
• Domiciliul in zonele apropiate cabinetului
• Dinamism, abilitati de comunicare si orientare catre pacient
• Indemanare si meticulozitate
• Disponibilitate pentru lucru part-time si program flexibil

BENEFICII OFERITE

• Un mediu de lucru prietenos şi receptiv
• Standarde de lucru ridicate

Utilizand cea mai noua tehnologie Ceracube ofera in cabinetele de la Rasnov, Azuga si Busteni servicii de:
• stomatologie
• cosmetica dentara
• tratament protetica dentara
• tratamente endodontice
• implantologie chirurgie
• ortodontie