COORDONATOR Centrul de zi – Sipote sat Buda comuna Blăgești, județul Bacău

UAT BLĂGEȘTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini ale coordonatorului centrului de zi:

• întocmește Planul anual de acţiune al centrului de zi, urmărind îmbogăţirea şi diversificarea permanentă a activităţilor educaţionale;
• coordonează echipa de implementare a proiectului de la centrul de zi;
• coordonează întâlnirile periodice cu echipa multidisciplinară a centrului de zi;
• urmărește aplicarea intocmai a planului de acțiune ;
• păstrează în condiții optime inventarul centrului de zi;
• raportează lunar managerului de proiect activitățile desfășurate în cadrul centruluide zi;
• se preocupă de existența materialelor didactice si de curățenie necesare centrului de zi;
• oferă, alături de pedagog, servicii de educaţie non-formală unui număr de 30 de copii, dezvoltând un demers educaţional individualizat zilnic pentru joc, studiu şi ieşiri diverse;
• asigură supravegherea pe timpul derulării activităţilor cu copiii;
• contribuie la elaborarea programul educaţional pentru fiecare copil în parte, corelat cu Programul Personalizat de Intervenţie;
• însoţeşte copiii la activităţi extraşcolare, în excursii şi tabere;
• practică în mod constant un comportament blând, evitând folosirea pedepselor de orice fel; are permanent o atitudine non-discriminatorie;
• organizează şi amenajează spaţiul educaţional, inclusiv cu implicarea copiilor;
• menţine o relaţie deschisă cu părinţii / reprezentanţii legali ai copiilor şi îi informează în legătură cu programul zilnic al acestora;
• verifică permanent spaţiul centrului de zi şi materialele puse la dispoziţia copiilor cu prilejul activităţilor instructiv-educative, în vederea prevenirii unor accidente sau evenimente neprevăzute;
• sprijină voluntarii în desfăşurarea activităţilor de timp liber şi socializare adresate copiilor beneficiari şi părinţilor lor;
• colaborează cu cilalți membri ai echipei de implementare a proiectului, precum si cu serviciul social de la nivelul comunităţii, în vederea îmbunătăţirii actului de protecţie şi integrare socială a beneficiarilor;
• este preocupat de formarea profesională continuă în domeniul educaţional.

CERINTE

Cerinţe:
• Studii superioare - cu modulul pedagogic absolvit;
• Experienţă relevantă în lucrul cu copii şi familii dezavantajate;
• Empatie si motivaţie interioară puternică pentru a lucra cu copii şi familii în situaţii de risc;
• Cunoştinţe operare calculator (MS Office);
• Excelente abilităţi de comunicare;
• Simţ de răspundere şi iniţiativă;
• Bun organizator;
• Capabil să îşi gestioneze eficient timpul şi să lucreze sub presiune;
• Om de echipă, orientat către rezolvarea de probleme.

BENEFICII OFERITE

Acest post este pe perioadă determinată iar programul de lucru este de 6 ore pe zi, după-amiaza!
Aplicaţi acum!
Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV şi scrisoare de intenţie pe adresa de e-mail primaria_blagesti@yahoo.com până cel târziu la data de 4 aprilie 2015. Pentru alte detalii sunaţi la telefon 0234268010

Vă rugăm să precizaţi faptul că aplicaţi pentru postul “Coordonator centru de zi Sipote - sat Buda comuna Blăgești”.

Numai candidaţii selectaţi vor fi contactaţi în vederea participării la interviu!

Unitatea administrativ teritoriala - Comuna Blăgești judetul Bacău