Inginer RF proiectare radio indoor GSM/UMTS/LTE

Claritech SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania noastră are o experiență de 8 ani în domeniul comunicațiilor mobile. Suntem o echipă rodată, puternică și în creștere! Extindem echipa și căutăm un coleg sau o colegă dornici să se specializeze în proiecte de acoperire radio indoor (Distributed Antenna Systems). Veți fi parte dintr-o echipă ce lucrează cu operatorii de telefonie mobilă, îmbunătățind serviciile de acoperire radio pentru date și voce mai performante. Se lucrează cu cele mai noi tehnologii, având contact direct cu subcontractorii, clienții și operatorii mobili. Vino în echipa noastră!

Responsabilități:
- Proiectează soluții de acoperire indoor folosind iBwave Design, Microsoft Visio.
- Verifică implementarea proiectelor.
- Acordă suport tehnic echipelor de tehnicieni din teren.
- Menține comunicarea cu project managerul și departamentul tehnic al clientului.
- Întocmirea de rapoarte, utilizarea aplicațiilor de urmărire proiecte.

CERINTE

- Studii superioare în domeniul tehnic – inginer (telecomunicații-electronică, automatică).
- Experiență 2-3 ani în domeniul telecomunicațiilor.
- Cunoștințe avansate MS Visio, Excel, Word.
- Cunoștințe echipamente măsurători RF: Nokia FieldTest, TEMS Pocket, Anritsu SiteMaster etc.
- Cunoștințe rețelistica-IP.
- Cunoștințe bune limbă engleză.
- Carnet conducere categoria B.
- Capacitate de lucru în echipă , bune abilități de organizare și prioritizare, orientare către client și rezultate, proactiv.
- Reprezintă un plus – experiență/cursuri de: programare, sisteme de monitorizare și control, transmisiuni microunde, drive test, WiFi.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, mediu de lucru excelent în cadrul unei echipe tinere, posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes pe termen lung, asigurări private de sănătate, programe de training.

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea companiei:
Distribuitor de produse de telecomunicații, furnizor de servicii pentru operatori de telefonie mobilă specializat pe radiofrecvență, mediu excelent de lucru și dezvoltare personală.