Facturist Buftea

Cyrom Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura emiterea de documente fiscale aferente procesului de vanzare si distribuire a produselor comercilizate de societate, inregistrarea acestor acestor documente si arhivarea corespunzatoare

CERINTE

CUNOŞTINŢE NECESARE:
- Cunoştinţe de contabilitate primară
- Cunoştinţe de legislaţie gestiune stocuri
- Cunoştinţe de operare PC (MS Office) in special Excel
- Cunoştinţe operaţiuni import/export şi vamale

DESCRIEREA ACTIVITATILOR CORESPUNZATOARE POSTULUI:
• Asigura divizarea comenzilor pe unitati logistice;
• Intocmeste facturi fiscale si avize de insotire a marfii conform comenzilor primite de la departamentul vanzari;
• Urmareste intoarcerea avizelor si facturilor confirmate de la clienti;
• Verifica exactitatea facturilor fiscale (dpdv cantitativ);
• Arhiveaza conform prevederilor legale, documentele fiscale;
• Intocmeste si verifica opisurile pentru transferul documentelor fiscale la alte departamente;
• Participa indirect la inventarul din depozit (introducerea datelor in sistemul informatic);
• Intocmeste DSV-uri pentru facturile furnizorilor intracomunitari;
• Intocmeste diverse rapoarte cerute de celelalte departamente;
• Executa alte sarcini date de seful direct si Conducerea Societatii.

RESPONSABILITATEA POSTULUI:
• Raspunde de intocmirea facturilor fiscale si a avizelor de insotire a marfii;
• Raspunde de divizarea comenzilor in unitati logistice;
• Raspunde de exactitatea inregistrarilor din sistemul de date;
• Raspunde de arhivarea documentelor fiscale
• Respecta prevederile Regulamentului Intern si procedurile de lucru referitoare la post;
• Respecta normele de securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta.

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa;
-decontare transport;

Infiintata in anul 2002, CYROM ROMANIA este o companie membra a grupului austriac CYROM GRUP si ramane pana in prezent, distribuitorul exclusiv in Romania al brandurilor Pfanner, Monini si Voeslauer, printr-un suport strategic de extindere a activitatii pe intreg teritoriul tarii.
Astazi CYROM ROMANIA reprezinta un puternic concurent, unul din liderii importanti in piata de distributie, avand formata o echipa de profesionisti de peste 143 de angajati, din care 15 Area Sales Manageri, peste 60 de merchandiseri, o excelenta echipa de logistica si un depozit cu o capacitate de stocare de 3000 de europaleti
Suntem convinşi că succesul companiei noastre se datorează competenţelor angajaţilor pe care îi sprijinim să se dezvolte oferindu-le acces la diferite programe de formare profesională.
Valorile în care credem sunt: profesionalismul, responsabilitatea, calitatea, corectitudinea, încrederea, implicarea.