Economist (zona Buftea)

Docte Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Emiterea lunara a facturilor de chirie conform contractelor in derulare, a facturilor de transport (mijloace de transport);
Verificarea soldurilor lunare a firmelor din grup.
Inregistrarea facturilor de achizitii (stocuri materiale, piese, ambalaje, alimente, legume);
Inregistrarea documentelor de productie (carne), documentelor de abatorizare (acte aferente puilor vii abatorizati din fermele proprii) si NIR-uri deseuri;
Inregistrarea documentelor productie semipreparate (rapoarte productie, bonuri consum, bonuri transfer);
Verificarea jurnalelor de TVA, cand este posibil;
Inregistrarea tuturor facturilor indiferent de natura acestora (achizitii de carne si cheltuieli);
La cererea sefului direct/ conducerii societatii, executa orice alta sarcina care are legatura directa cu obiectivul postului ocupat;
Verifica si raspunde de corectitudinea inregistrarilor contabile efectuate;
Asigurarea conformitatii inregistrarilor contabile cu standardele aplicabile de contabilitate;
Va fi informata/ se va informa in permanenta, prin mijloacele de informare existente, in legatura cu modificarile legislative care au legatura cu sarcinile de serviciu;
Respecta principiile contabile si pe cele ale evaluarii patrimoniului (prudentei, permanentei metodelor, continuitatii activitatii, independentei exercitiului, intangibilitatii bilantului de deschidere, necompensarii);
Raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor executate la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative;
Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii nr. 82/ 1992, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar contabila, in limita competentei profesionale;
Raspunde conform reglementarilor legale in vigoare, pentru pagubele provocate unitatii prin executarea defectuoasa a atributiilor sau prin neexecutarea acestora;
Respecta termenele si normele tehnice de realizare a sarcinilor ce ii revin;
Respecta normele legale in vigoare privind informatiile clasificate.

CERINTE

Studii superioare cu profil economic- finalizate;
Experienta in domeniul economic - minim 3 ani;
Persoana responsabila, autonoma, orientata catre rezultate;
Disponibilitatea de a se deplasa zilnic in Buftea

BENEFICII OFERITE

Decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de recrutare