Croitor/Tapiter auto

SC PROTO TECHNOLOGY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- confectionare de huse de scaune / tapiterie plansa de bord auto, interioare portiere;
- materiale folosite : textile, piele si PVC suplu;
- utilizarea masinilor de cusut profesionale;
- candidatul trebuie sa cunoasca intregul proces de cusut la masina si sa fie capabil sa lucreze singur;
- urmarirea cu precizie si atentie a unui caiet de sarcini ce contine detaliile tehnice privind procesul de realizare;
- se produc numai piese unicate sau de serie mica.

CERINTE

- cunostinte de limba franceza, chiar si nivel conversational – ideal, dar nu imperativ
- experienta in croitorie / tapiterie / pielarie ;
- abilitatea si obisnuinta de a lucra conform unor fise si detalii tehnice din domeniu date;
- simt estetic / artistic ;
- atentie la detalii ;
- capacitate de asimilare rapida a informatiilor;
- rapiditate de executie ;
- rezistenta la stres si foarte important, respectarea termenelor de livrare ;
- seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- 40 de ore/saptamana;
- perfectionare cu un profesionist in domeniu o data pe luna.

Proto Technology are ca principal domeniu de activitate fabricarea de prototipuri, machete si matrite, numai in lemn, argila, rasini sau materiale compozite, cu precadere in industria auto. Cautam persoana, femeie / barbat, care are cunostinte in matritare, machetare si prototipare, desen tehnic si lucrul cu unelte manuale.