Wordpress developer

45degrees srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta teme si pluginuri de wordpress pe baza specificatiilor primite;
- Analizeaza si propune solutiile tehnice pentru proiectele in lucru;
- Efectueaza lucrari de mentenanta asupra siteurilor existente;
- Intelege si respecta termenul de livrare si specificatiile proiectelor;
- Utilizarea unei platforme de tip project menagement (Base Camp , Asana , etc. );

CERINTE

- +3 ani de experienta in dezvoltarea de siteuri web pe platfoma wordpress;
- Cunostinte avansate de HTML(5), CSS(3), JavaScript/jQuery;
- Experienta in dezvoltarea de teme si pluginuri Wordpress, dovedita cu portofoliu;
- Cunostinte avansate PHP;

BENEFICII OFERITE

Reprezinta avantaj:

- Experienta in securizarea siteurilor dezvoltate pe Wordpress;
- Cunoasterea unui framework CSS ( Bootstrap, Foundation, etc.);
- Cunostinte de SASS/LESS;
- Cunostinte Version Control ( GIT, SVN, etc. );
- Cunostinte de baza Photoshop;

45degrees este o firma de web development cu portofoliu de clienti internationali in cautare de web developeri
pe teritoriul Romaniei.