web developer (xhtml, css, javascript, php, mysql)

SC Smart Web Impact SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare si intretinere de aplicatii web (conform brief-ului de creatie);
- Administrare site-uri existente;
- Livreaza proiectele in deadline;
- Colaborarea cu departamentul de vanzari/marketing in diverse proiecte.

CERINTE

Obligatoriu:
- Cunostinte PHP (obligatoriu OOP), MySql, XHTML, CSS, Javascript, AJAX (avantaj cunostinte jQuery);
- persoana seriosa, responsabila, capabila sa respecte termenele limita;
- Capabil sa dezvolte aplicatii web de la zero (fara a utiliza joomla, drupal, wordpress, opencart etc.)
- Cunostiinte cross-browser compatibility
- Portofoliu proiecte (specificati si gradul de implicare ptr. fiecare proiect)
- Experienta de minim 1 an in dezvoltarea de aplicatii web
- disponibilitatea de a invata

Constituie avantaj:
- cunostinte Adobe Photoshop peste medie
- cunostinte SEO

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv cu perioada initiala de proba;
- mediu profesionist, atmosfera relaxata;
- negocieri salariale in functie de performante;
- bonusuri de proiect;
- colectiv tanar

Companie axata pe livrarea solutiilor web personalizate si obtinerea de rezultate pentru clientii nostrii. Sub deviza think big, start small, instruim clientii in dezvoltarea de solutii web personalizate si nu vindem site-uri gratuite la supra pret. Gama noastra de servicii este extrem de variata, realizam aplicatii online diversificate si, cel mai important, personalizate conform cerintei clientului.