Web Developer/Programator PHP

SC Otter Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementeaza, dezvolta, customizeaza si intretine aplicatii web de ecommerce, folosind PHP, MySQL si tehnologii adiacente.
Dezvolta module personalizate pentru platformele existente.
Realizeaza si modifica design-ului platformelor dezvoltate si administreaza bazele de date.
Integreaza aplicatiile de ecommerce cu ERP-uri, servicii web, feed-uri si API-uri.
Testeaza aplicatiile de ecommerce, identifica erorile tehnice si de functionare ale acestora, emite si implementeaza eficient solutii.
Ofera consultanta si asistenta in faza de documentare / analiza a proiectelor.

CERINTE

Cunoaste la nivel avansat - PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript, AJAX, XML.
Are experienta minima in dezvoltarea platformelor open source (Magento, Prestashop, Wordpress, Drupal).
Este analitic, responsabil, organizat si atent la detalii.
Are capacitatea de a finaliza individual un proiect dar si abilitatea de a lucra in echipa.
Este o persoana ambitioasa, cu initiativa, motivata de rezultate si isi doreste sa-si imbunatateasca cunostintele privind
noile tehnologii, trenduri in domeniul Online. Nu in ultimul rand este o persoana creativa, cu excelente abilitati de comunicare.
Are studii superioare (profil Real) si cunoaste limba engleza la nivel avansat.
Poate avea un avantaj daca cunoaste aplicatiile pentru grafica: Photoshop, Corel Draw, Adobe Premiere.

BENEFICII OFERITE

Oferta se va negocia in cadrul interviului in functie de experienta relevanta/portofoliu.
Oportunitatea de a lucra pe proiecte internationale, cu tehnologii diverse si companii de top.
Training si posibilitatea de dezvoltare profesionala (workshop-uri, seminarii, conferinte).

Compania Otter a fost infiintata in anul 1997 si are ca obiect de activitate comercializarea produselor de incaltaminte, marochinarie si accesorii. Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter a reunit in reteaua sa de magazine marci cu renume international distincte ca stil si imagine: Otter, Salamander, Clarks, Aldo, Call It Spring, etc. In momentul de fata reteaua de magazine este formata din 57 de magazine localizate in cele mai mari orase ale tarii.

Daca esti entuziast/a, responsabil/a si mereu in cautare de provocari, Otter este compania potrivita pentru tine!