Web Developer

SC GRAPHIC BIT DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Constructie website-uri si dezvoltare – platforme WP, Magento, WooCommerce, E-commerce etc.
• Capacitate de a dezvolta, documenta si implementa un design de la nivel de concept pana la codul sursa;
• Cunostinte dezvoltare site-uri responsive
• Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
• Realizeaza bannere simple sau rich-media
• Abilitate de comunicare si lucru in echipa, de incadrare in termene si creativitate.

CERINTE

Pasionat de web development, cu abilitati de priortizare si lucru in paralel la mai multe proiecte. Persoana creativa, cu bune cunostinte in realizarea website-urilor. Candidatul ideal va trebui sa poata realiza si administra website-uri cu ajutorul platformelor open source.
Avem nevoie de cineva care are abilitatea de a lucra, atat in echipa cat si individual cu instructiuni minime.
Experienta de lucru cu HTML, CSS, jQuery, Boot Strap, JavaScript, PHP, MySQL.
- Wordpress
- Open source e-commerce
Sa poata propune si sa implementeze concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web.
- Nivel ridicat de cunoastere a limbii engleze, scris/citit.

BENEFICII OFERITE

bonusurile si oferta salariala se discuta in cadrul interviului

Suntem o companie de webdesign si marketing online, cu capital 100% romanesc, ce are sediul in Bucuresti zona centrala.
Dispunem de flexibilitatea si resursele necesare pentru a raspunde solicitarilor clientilor nostri din intreaga tara si nu numai.