Web designer

EQUUS Com / 4culori.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si intretinerea site-urilor firmei (360promo.ro, 4culori.ro, etc), SEO pentru site-uri, newslettere, promovare in mediul online.
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

- cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS sau Javascript.
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw.
- minim 1 an experienta
- portofoliu de lucrari
- proactivitate
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Companie de publicitate, axata pe productie si import de materiale promotionale, tipografie, productie publicitara, de 12 ani in piata de profil, cu clienti din Romania si Uniunea Europeana