Web Designer

Netya Global Corporation SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam WebDesigner entuziast care sa fie parte din echipa noastra.
Ne dorim un coleg creativ, cu bune abilitati de lucru in echipa, impreuna cu care vom realiza site-uri, interfete pentru aplicatii software, grafica pentru aplicatii de mobil si multe alte lucruri interesante.

Responsabilitati:
- Mentenanta sit-urilor companiei: actualizarea bazei de date de produse, adaugarea pe site de noi produse (text + imagine) si modificarea/corectarea celor deja existente
- Dezvoltare, creare, implementare si promovare a noilor sit-uri
- Crearea de elemente vizuale
- Crearea de bannere on-site in functie de tematica saptamanii si campaniile derulate
- Crearea de bannere pentru pagina noastra de facebook si pentru campaniile publicitare online (adwords & facebook ads)
- Crearea de newslettere si promotii online impreuna cu echipa de vanzari
- Mentine relatia cu furnizorii de servicii de promovare online

CERINTE

- Limba engleza avansat
- Cunostinte de limba franceza
- Cunostiinte solide de Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw
- Experienta in domeniu dovedita prin portofoliu proiecte
- Experienta in personalizarea si extinderea unei platforme de tip CMS
- Cunostinte de programare PHP, HTML, CSS
- Cunostiinte de SEO onsite si offsite
- Cunostinte solide de Adwords, Google Web Master Tools si Google Analitycs
- Experienta in realizarea si eficientizarea campaniilor Google Adwords
- Creativitate, originalitate, simt artistic
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Abilitati de comunicare excelente
- Bune abilitati sociale, poate sa comunice in mod constructiv cu clientii din mediul online
- Cunoaste toate mijloacele si metodele de promovare in retele de socializare
- Pro-activ
- Orientat catre rezultate
- Punctual
- Disponibil la program prelungit
- Capabil sa finalizeze in timpul alocat, proiectele ce ii sunt atribuite

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si bonusuri in fuctie de performate

DESCRIEREA FIRMEI

www.netya.eu