Warehouse Manager

SC Romania Hypermarche SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza, urmareste si raspunde de intreaga activitate ce se desfasoara in depozitul legume fructe
- Elaboreaza si verifica procedurile specifice depozitului (receptie, flux marfa, ambalaje, etc)
- Respecta regulile de gestiune a stocurilor si obiectivele prevazute
- Verifica respectarea procedurii de livrare de catre magazine si optimizeaza din punct de vedere logistic livrarile
- Adapteaza si optimizeaza constant modul de lucru, layout-ul si calendarul de livrari ale depozitului in functie de nevoile companiei
- Organizeaza inventare lunare
- Supervizeaza si asigura buna functionare a echipamentelor si utilajelor din depozit
- Urmareste implementarea corecta a procentului de cost logistic in sistemul de gestiune
- Urmareste si corecteaza PMP-ul produselor din depozit
- Realizeaza previziunile si planurile de actiune ale platformei in acord cu obiectivele companiei
- Realizeaza rapoarte periodice privind activitatea depozitului
- Coordoneaza, supervizeaza si evalueaza activitatea echipei din depozitul legume fructe

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in coordornare activitate depozit de minim 2 ani
- Experienta in gestionarea produselor proaspete reprezinta un avantaj
- Buna cunostinte de operare PC (Microsoft Office)
- Cunostinte SAP reprezinta un avantaj
- Foarte buna capacitate de planificare, organizare si control
- Experienta in coordonarea echipelor, abilitati de comunicare si relationare
- Orientare catre indeplinirea obiectivelor
- Integritate, loialitate, atitudine pozitiva

Lantul de hipermarketuri Cora apartine grupului international Louis Delhaize. In prezent, in lume exista peste 70 de hipermarketuri Cora: in Franta, Belgia si Romania. In Romania, Cora a deschis pana in prezent 11 magazine. Compania noastra pune accentul pe calitatea serviciilor si a produselor oferite, prin urmare investeste in dezvoltarea angajatilor sai. Ii asteptam sa se alature echipei noastre pe toti cei care doresc sã-si construiascã o carierã, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitãti de promovare!