VOPSITOR MOBILA (PAL/MDF)

SC EUROPRORECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIERE JOB:

Fabrica de mobila din Bucuresti angajeaza urgent VOPSITOR cu experienta.

- Pregatirea pieselor pentru vopsit;
- Vopsirea pieselor din mdf/lemn;
- Polisharea pieselor vopsite.

RESPONSABILITATI:

• Se subordoneaza si raporteaza supervizorului de productie;
• Isi insuseste si aplica procesele fluxului de productie in conformitate cu procedurile de lucru, prin utilizarea adecvata a echipamentelor;
• Testeaza produsele finite si completeaza datele referitoare la rezultatele testelor in conformitate cu comanda de productie si cu instructiunile de lucru
• Identifica produsele finite necorespunzatoare
• Prepara vopseaua in conformitate cu instructiunile din fisa tehnica (dozeaza si amesteca baza, intaritorul si diluantul) pentru procesul de vopsire;
• Pregateste suprafetele componentelor pentru vopsire;
• Realizeaza vopsirea componentelor (suprafete interioare/exterioare);
• Aplica manual, prin pulverizare, stratul final de vopsea astfel incat grosimea acestuia sa fie constanta si sa respecte marimile (micronii) cerute de procedura si acoperirea omogena;
• Realizează vopsirea componentelor conform planului de productie;
• Curata echipamentele de vopsire dupa terminarea lucrului;
• Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct.

CERINTE

• Experienta de minim 2 ani in domeniul vopsirii si polisarii pieselor din MDF/lemn;
• Absolvent Scoala Profesionala sau liceu;
• Dedicat, muncitor, serios.

* Pentru mai multe detalii si informatii, nu ezitati sa ne contactati.

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București.
Recrutam candidati din toate localitatile din Romania pentru diferite domenii, fiind un lant de incredere intre persoanele in cautarea unui loc de munca si companiile angajatoare.
De asemenea, oferim consultanta si orientare in cariera, suport pentru pregatirea tuturor formelor legale precum si monitorizarea candidatilor pe tot parcursul derularii contractelor de munca ale acestora.