Voluntariat- Marketing Assistant

DevAcademy

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Te vei asigura ca strategia de comunicare să fie bine pusă la punct și te vei ocupa de implementarea acesteia
• Vei fi responsabil pentru promovarea în Social Media, prin intermediul canalelor online, Facebook, Twitter, YouTube, Bloguri, etc.
• Vei veni cu idei de campanii de promovare si vei participa la implementare
• Vei participa la conferințe/întalniri de networking

CERINTE

Ce ne dorim de la tine?

• Să dispui de timp liber(minim 2-3 ore/zi) și să vrei să-l utilizezi investind în dezvoltarea ta profesională și personală
• Să fii puternic interesat/ă de comunicare și promovare în mediul online și să fi fost implicat/ă în cel puțin un proiect în care să fi desfășurat activități similare
• Să ai cunoștințe despre Microsoft Office, Google Docs, Facebook, Twittter

BENEFICII OFERITE

Ce îți oferim?

• Un cadru în care să experimentezi, să înveți, să faci parte dintr-o echipă
• Profesionalismul și experiența noastră anterioară în dezvoltarea proiectelor
• Oportunitatea să contribui la crearea unei comunități de excelență în programare.
• Posibilitatea să faci parte de la început dintr-o echipă ce susține un proiect de învățare.

Așteptăm aplicația ta pe adresa joinus@devacademy.ro !

Echipa DevAcademy

DevAcademy este rezultatul ingeniozitatii, al bunei cunoasteri a domeniului IT, precum si al unei doze consistente de munca.
Suntem o comunitate de programatori care se afla in continua dezvoltare, ce are ca valori: pasiune, responsabilitate, creativitate pentru progres, perfectionare si invatare continua.

Confidential & Proprietary – HR Dept.