Voluntari pentru cultură

Alexandru Bogdan-Pitesti

Job expirat

RESPONSABILITATI

[RO. Please scroll down for English version] Căutăm voluntari alături de care să construim cea mai importantă platformă on-line pentru promovarea artei și culturii europene, Artosphere. Artosphere este o platformă web care prezintă tot ce se petrece în arta modernă și contemporană europeană: ultimele știri, locații culturale, profile de artiști, expoziții curente, viitoare sau trecute, licitații și alte evenimente, apeluri la proiecte etc.
În cadrul echipei sunt disponibile pozitii diverse, de la Research si pana la Marketing si PR.
Detalii despre proiect, aici: http://proarte.ro/artosphere-eu/

[EN] We are looking for volunteers to help us with Research or with Digital Marketing. Join our team and build together with us the most advanced platform for modern and contemporary art in Europe! Artosphere is a web platform that shows you everything that is currently going on in the modern and contemporary art world across Europe: latest news, updated art venues information, current and future exhibitions, art auctions, events, job openings, call for projects and much more.

CERINTE

[RO. Please scroll down for English version]
- O puternică pasiune pentru artă
- Spirit creativ și pro-activ
- Îndemanare în lumea digitală (mai precis, pe internet)
- Limba engleză (nivel mediu)
- Orice altă limbă europeană constituie un plus
- spirit de echipă

[EN]
- Strong passion for art
- Creative and pro-active spirit
- Digitally savviness
- Good English skills
- Other European languages are a great plus
- Team player

BENEFICII OFERITE

- Contract de voluntariat
- Referințe
- Experiență în domeniul marketingului și managementului cultural
- O echipă de entuziaști ai culturii, la fel ca și tine
- Posibilitatea de ați demonsta pe deplin creativitatea
- O perspectivă europeană asupra artei

[EN]
- Volunteer contracts
- References
- Hands on experience in cultural management
- A team of art enthusiasts just like you
- The possibility to fully manifest your creativity
- A European perspective on arts

DESCRIEREA FIRMEI

We Are An Art Organization
Willing To Make A Difference