Vanzator TeKaffe

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul/a Ideal/a ar trebui sa aiba:
Abilitati de organizare
Abilitati de customer care
Atentie distributiva
Initiativa
Orientare catre rezultate si perseverenta

Responsabilitatile postului:
Asigura de aprovizionarea vitrinelor cu produse proaspete
Verifica etichetele si preturile tuturor produselor
Receptioneaza marfa verificand valabilitatea si calitatea produselor, conform standardului H.A.C.C.P.
Cunoaste si urmareste procedurile corecte de marcare a documentelor fiscale
Ofera clientilor informatii despre preparate: continut, conditii de pastrare
Comunica in timp util supervizorului direct orice sugestie, reclamatie sau cerere speciala a clientului

CERINTE

Cerinte:
Absolvent studii medii, superioare sau scoala profesionala - "lucrator in alimentatia publica"
Cunostinte referitoare la procedurile corecte de marcare a documentelor fiscale
Cunostinte legate de depozitare si prelucrare
Cunostinte medii de conversatie in limba engleza

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Beneficii si facilitati acordate angajatilor Continental Hotels, inclusiv in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Continental Hotels are o traditie de peste 20 de ani pe piata turistica din Romania. Inca de la inceput obiectivele companiei au avut in vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri.
In prezent Continental Hotels este cel mai mare lant hotelier romanesc ce acopera piata de lux, business si economy, oferind, in acelasi timp, o gama completa de servicii si pentru segmentul MICE.
Portofoliul Continental Hotels cuprinde urmatoarele branduri proprii: Grand Hotel Continental (*****), Continental Forum(****), Continental(***), Hello Hotels(**), Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Mondo Restaurant, Victoria Club , Tekaffe, Prin contractul de management cu grupul Accor, Continental Hotels detine si 4 hoteluri Ibis in Romania.
Orasele in care Continental Hotels este prezent sunt: Bucuresti, Arad, Oradea, Sibiu, Constanta, Tirgu Mures, Drobeta Turnu Severin si Suceava, totalizand peste 1860 de camere.