Vanzator - Gestionar (bijuterii de lux)

Business IQ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si atributii:
- Prezinta posibililor clienti produsele firmei si caracteristicile acestora
- preluarea, prelucrarea cererilor si comenzilor telefonice si personale de la clienti;
- transmiterea comenzilor ferme ¿ scrise ¿ catre directorul general pentru a se putea efectua o comanda de import;
- preia fizic marfa sosita de la furnizori sau din alte gestiuni in baza notei interne de receptie sau a notelor de transfer;
- intocmeste procesul verbal de receptie al marfii, introduce articole noi de marfa in programul contabil, culege in programul contabil registrul de casa si la aprovizionari ¿ culege intrarile de marfa in programul de contabilitate;
- completeaza la fiecare livrare si intrare de marfa Registrul special de evidenta a metalelor pretioase;
- intocmeste registrul de casa cu toate incasarile;
- raspunde de corecta gestionare a numerarului rezultat din incasari si depunerea acestuia zilnic la banca;

CERINTE

Cautam persoane rafinate capabile sa vorbeasca cu clienti sofisticati, pentru un magazin de lux de bijuterii cu diamante de inalt rafinament locat in galeriile Marriott.

Cerinte:
- studii superioare (de preferat)
- cunostinte de limba engleza ¿ nivel excelent
- cunostinte Microsoft Office
- alte limbi straine constituie un avantaj
- experienta in vanzare de bijuterii reprezinta de asemenea un avantaj.
- abilitati de relationare, prezenta placuta
- abilitati de vanzare
- pasiune pentru domeniul de activitate al firmei: vanzarea de bijuterii de lux

BENEFICII OFERITE

- salariu fix foarte competitiv
- comision din vanzarile incheiate
- dicount pentru cumparaturile personale
- mediu de lucru foarte placut - galaria comerciala Marriott