TREZORIER JUNIOR- PLATI SI REFINANTARE- IFN ( DATA ANGAJARE 1 IUNIE)

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operatiuni trezorerie

Efectuare plati furnizori: introduce in Multi cash platile catre furnzori
Efectuare plati pentru trageri/utilizari din liniile de credit acordate
Intocmeste situatia zilnica a trezoreriei
Propune programare cash: verificare solduri, dirijare plati, corespondenta permanenta cu bancile pentru plati

Pregatire cash flow saptamanal
Pregatire si furnizare divese raportari catre grup cu privire la Cash

Control intern
Sesizeza imediat superiorului ierarhic sau in lipsa acestuia Directorul Financiar orice risc ce ar putea aduce prejudicii societatii
Vegheaza la buna aplicare a procedurilor interne

Operatiuni periodice
Realizeaza fisierele de pontaje
Efectueaza controlul de nivel 1 conform celor stabilite cu auditul intern si arhiveaza rezultatele verificarilor
Initiaza operatiunile de inventariere
Completeaza la zi registrele Contabile si Fiscale obligatorii
Cunoaste si respecta procedurile, normele de lucru si regulamentele de functionare ale firmei
Pastreaza secretul profesional in relatia cu clientela, pastreaza confidentialitatea asupra tuturor informatiilor aflate la dispozitia sa, care privesc persoana, patrimoniul, activitatea, relatiile personale sau de afaceri ale clientilor, contractele incheiate cu clientii sau serviciile prestate pentru acestia.

CERINTE

Experienta de minim 2 ani in contabilitate
Cumostinte de utilizare a calculatorului (MS Office)
Buna cunoastere a normelor contabile si fiscale locale si a IFRS
Cunoastere a contabilitatii conform normelor BNR

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!