TRAVEL AGENT

SC MEDIA SERVIMPEX SRL - VEL TRAVEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- experienta cu lucrul in sistemele de rezervari on-line
- pregatirea ofertei si a pachetelor turistice, consilierea turistilor
- preluare, efectuare rezervari, facturare , incasare, urmarire plati
- emitere documente de calatorie
- activitati conexe in vederea atingerii obiectivelor firmei

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
-experienta cel putin 3 ani in acest domeniu
- cunoscator al limbii germane - constituie avantaj
- cunostinte bune de geografie si turism
- capacitate de comunicare, relationare atat cu clientii cat si cu colegii
- cunostinte operare PC

S.C. MEDIA SERVIMPEX SRL este compania care detine agentia de turism Veltravel cu sediul in Splaiul Unirii nr. 16 etaj 4 (Centrul de Afaceri Muntenia), Sector 4 Bucuresti, inregistrata la Registrul Comertului sub numarul J40/9965/1996 avand CIF RO 8978929.
S.C. MEDIA SERVIMPEX SRL a fost fondata in 1996, detine licenta de turoperator cu numarul 2711 si are acreditare IATA nr.6921170

Avem parteneri din strainatate care ne asigura accesul direct la baza de date mondiala de cazare (80.000 hoteluri, 35.000 apartamente vile), bilete de avion (toate cursele existente atat cu plecare din Romania, dar si din oricare locatie din lume), transferuri, tururi de oras si rent-a-car.
In premiera nationala Veltravel a lansat in 2009 un sistem de rezervari online pentru pachete dinamice care permite clientului sa combine intr-un singur pachet biletele de avion, cazarea sau transferul de la/spre aeroport.