Travel Agent

Jeka Turism

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va ocupa postul de agent de turism avand responsabilitati in productie si vanzare.
Va prelucra si va introduce pe site-ul agentiei facilitatile, pozele si preturile hotelurilor.
Va prelua cererile de oferta alocate sau primite spontan, va contacta rapid clientii si va mentine legatura cu acestia pe intreaga derulare a procesului de vanzare: prelucrare oferta, transmitere oferta clienti, preluare rezervare, transmitere rezervare partener extern, facturare, emitere documente de calatorie, evidenta platilor.
Prelucrarea ofertelor de la partenerii externi: traducerea in limba romana a facilitatilor hotelurilor, calcularea preturilor si introducerea lor pe site-ul agentiei.
Va oferi servicii de consultanta turistica potentialilor clienti.

CERINTE

- Cunostinte avansate ( scris, vorbit ) de limba engleza obligatoriu.
- Abilitati de comunicare scris si oral in limba engleza.
- Pro-activ, organizat, ordonat, punctual, spirit de echipa.
- Cunostinte avansate operare PC ( Microsoft Outlook, Word, Exel ).
- Creativitate si initiativa.- Studii superioare terminate.
- Experienta de minim 1 an in domeniu constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial: 500 - 750 euro

Jeka Turism - Este o agentie de turism infiintata in 1991 specializata in ofertele turistice externe.