Trainer / profesor pentru limba engleză, germană, franceză, italiană sau spaniolă

Fluency Time

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrul de limbi străine Fluency Time caută spre colaborare profesori / traineri în vederea susţinerii de cursuri individuale / grup şi a cluburilor de conversaţie la nivel de începători, intermediar şi avansaţi pentru limba engleză, germană, franceză, italiană sau spaniolă. Fiind într-o continuă adaptare la nevoile potenţialilor cursanţi adulţi, centrul nostru de limbi străine îşi propune să adopte tehnici moderne de învăţare rapidă de către aceştia. Astfel, suntem în căutarea unor persoane entuziaste, pasionate de activitatea de a preda şi a lucra cu oamenii, deschise spre dezvoltarea continuă a abilităţilor sale de training, proactive, orientate spre acoperirea nevoilor cursanţilor care îşi doresc să înveţe o limba străină.
Sediul nostru se află în zona centrală a Bucureştiului, la 10 minute de mers pe jos de la staţia de metrou Piaţa Unirii sau la 3 min de la staţia de metrou Tineretului. Mai multe informaţii despre centrul nostru puteţi găsi pe pagina de facebook Fluency Time- Centru de limbi straine.

Descrierea postului:
• Predarea unei limbi străine (sau mai multe) dintre engleză, germană, franceză, italiană sau spaniolă pentru cursuri individuale şi/sau de grup şi/sau cluburi de conversaţie dedicate adulţilor la nivel de începător, intermediar şi avansat
• Practicarea unor tehnici moderne de învăţare rapidă a unei limbi străine cel puţin la nivel conversaţional
• Adaptarea tehnicilor de predare la nevoia, disponibiltatea şi ritmul de asmiliare a noilor cunoştinţe de către cursanţi
• Propunerea de noi tehnici de predare
• Recomandarea cursurilor de limbi străine şi a cluburilor de conversaţie unor potenţiali cursanţi (se beneficiază de un procent în plus la valoarea serviciilor prestate)
• Organizarea fişelor de lucru, a programelor de curs şi cluburilor de conversaţie adaptate la nevoile cursanţilor
• Conducerea şi facilitarea orelor de curs şi a cluburilor de conversaţie potrivit planificării propuse
• Corectarea fişelor de lucru, a testelor şi a caietelor de notiţe / activităţi ale cursanţilor
• Evaluarea periodică a cursanţilor şi oferirea unui feedback constructiv
• Participarea la sesiunile de training interne şi la întâlnirile periodice cu echipa

CERINTE

• Absolvent (ă) a Facultăţii de Limbi si Literaturi Străine sau cunoscător (oare) la nivel avansat a cel puţin unei limbi străine dintre engleză / germană / franceză / italiană / spaniolă
• Absolvent (ă) modul pedagogic sau atestat de formator
• Dublă specializare engleză / germană / franceză / italiană / spaniolă reprezintă un avantaj
• Nivel avansat al cunoştinţelor de engleză / germană / franceză / italiană / spaniolă atestate prin certificări obţinute la instituţiile de specialitate
• Perseverenţă în dezvoltarea unei cariere cu tehnici moderne de predare a limbilor străine
• Deţinerea unui PFA pentru a putea încheia contractul de colaborare
• Experienţă ca profesor / trainer în predarea unei limbi străine
• Seriozitate, punctualitate, creativitate, entuziasm, dispus spre a lucra în echipa

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru tânăr şi prietenos pasionat de activitatea de predare a unei limbi străine, determinat în dezvoltarea sa profesională şi personală
• Susţinerea cursurilor individuale / grup şi a cluburilor de conversaţie într-un sediu central, foarte uşor accesibil
• Asigurarea tuturor materialelor de curs şi accesul la biblioteci de cărţi de profil
• Contractul de colaborare prin PFA va permite flexibilitate în orar în funcţie de numărul de cluburi de conversaţie / cursuri pentru care se prestează serviciile de predare a unei limbi străine
• Obţinerea unor venituri proporţionale cu numărul de cluburi de conversaţie / cursuri pentru care se prestează serviciile de predare a unei limbi străine
• Obţinerea unui procent suplimentar la venit în funcţie de numărul de cursanţi recomandaţi şi care se înscriu la cursuri / cluburi de limbi străine
• Training-uri interne periodice privind tehnici de învăţare, metodologie, management de susţinere a cursurilor etc
• Oferirea de sprijin în vederea instruirii continue şi a susţinerii de examene pentru obţinerea de certificări

Pentru o contactare mai rapidă ne puteţi trimite CV-ul la adresa de mail: office@fluencytime.ro

Fluency Time este centrul de limbi straine unde înveti si te dezvolti într-un cadru prietenos si profesional.