Trainee@ BRD - Resurse Umane

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vei lucra intr-o structura de suport a departamentului de resurse umane, pentru realizarea unui model de indicatori de performanta (KPI Dashboard) pentru optimizarea activitatii de urmarire si raportare a departamentului ;
- Vei realiza integrarea la nivelul bancii a unui model de KPI in procesul de evaluare a performantei.

CERINTE

- Masterand in ultimul an de studiu cu rezultate academice excelente, intr-o facultate de profil (economic);
- Experienta de voluntariat in pozitii de coordonare, organizare, reprezinta un avantaj;
- Experienta internationala (Erasmus, Leonardo da Vinci, etc.) reprezinta un avantaj ;
- Cunostinte PC;
- Stapanirea excelenta a limbii engleze (si franceze) si a termenilor specifici domeniului de activitate resurse umane si economic.
Competentele de care avem nevoie:
- Abilitati de comunicare scrisa si orala;
- Orientare spre rezultate;
- Capacitate de relationare si lucru in echipa;
- Adaptabilitate, eficienta si initiativa;
- Capacitate de invatare ;
- Atentie la detalii si buna capacitate de organizare ;
- Abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada determinata;
- Posibilitatea de a te alatura unei echipe de profesionisti si de a lucra in proiecte specifice.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.