Trainee@ BRD - DPF (Piete Financiare)

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vei asigura suport pentru activitatea de vanzari specifica pietelor financiare;
- Vei actualiza informatii zilnic, lucrand in diferite sisteme;
- Vei realiza prezentari si traduceri.

CERINTE

- Student sau masterand cu rezultate academice excelente;
- Studii in strainatate reprezinta un plus;
- Cunostinte in domeniul pietelor financiare sau modelare/inginerie financiara;
- Cunostinte PC;
- Stapanirea excelenta a limbii engleze si a termenilor specifici domeniului de activitate.
Competentele de care avem nevoie:
- Abilitati de comunicare;
- Capacitate de relationare si lucru in echipa;
- Adaptabilitate, eficienta si initiativa;
- Capacitate de invatare.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada determinata;
- Posibilitatea de a te alatura unei echipe de profesionisti si de a lucra in proiecte specifice.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.