Traducator Limba Germana & Limba Engleza

ACED CONSULT MULTIMEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Traducerea si adaptarea textelor din limba germana si limba engleza in limba romana si viceversa.

Mediu profesionist de lucru, de evolutie personala si profesionala in cadrul celei mai bune echipe de traducatori profesionisti din tara.

CERINTE

- Cunoasterea excelenta a limbii germane, a limbii engleze si a limbii romane;
- Experienta de lucru in traduceri si retroversiuni scrise;
- Experienta in interpretariate simultane si consecutive - reprezinta un avantaj;
- Experienta in domeniul traducerilor tehnice constitue un avantaj;
- Seriozitate, responsabilitate;
- Capacitate de invatare a lucrurilor noi, de adaptare la noi cerinte, dorinta de perfectionare si autodepasire;
- Nivel avansat operare PC;
- Cultura generala vasta, atentie catre detaliu, acuratete in exprimare, exigenta, rigurozitate, profesionalism, spirit de echipa.

Cunoasterea unei alte limbi constitue avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se vor stabili in urma interviului.

Compania ACED Consult Multimedia şi-a construit în ultimii ani pe piaţa românească de profil un renume în ceea ce priveşte calitatea traducerilor tehnice, medicale, farmaceutice, comerciale (autorizaţii piaţă, prospecte şi etichete, diverse documentaţii de specialitate, materiale informative şi publicitare pentru medicamente şi instrumente medicale etc.), juridice, ştiinţifice, literare etc.