Traducator Germana sau Engleza

ACED CONSULT MULTIMEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Traducerea și adaptarea textelor din limba germană sau limba engleză in limba română si viceversa.

CERINTE

- Cunoașterea excelentă a limbii germane, a limbii engleze și a limbii române;
- Experiența de lucru în traduceri și retroversiuni scrise;
- Experiența în interpretariate simultane și consecutive - reprezintă un avantaj;
- Experiența in domeniul traducerilor tehnice constitue un avantaj;
- Seriozitate, responsabilitate;
- Capacitate de învatare a lucrurilor noi, de adaptare la noi cerințe, dorința de perfecționare și autodepasire;
- Nivel avansat operare PC;
- Cultura generală vasta, atenție către detaliu, acuratețe în exprimare, exigență, rigurozitate, profesionalism, spirit de echipă.

Cunoașterea unei limbi străine suplimentare constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Mediu profesionist de lucru, de evoluție personală si profesională în cadrul celei mai bune echipe de traducători profesioniști din țară.
Colectiv tânăr
Participarea la training-uri de perfecționare
Pachet salarial competitiv

Compania ACED Consult Multimedia şi-a construit în ultimii ani pe piaţa românească de profil un renume în ceea ce priveşte calitatea pachetelor integrate de servicii: Traducere & Verificare de Specialitate, Creatie Grafica,Machetare & Corectura de Text (DTP) si Pre-press & Tiparire.
ACED Consult Multimedia este promotorul acestor pachete de servicii, cu o experiență în domeniu de peste 15 ani. Este considerată Nr. 1 în România și este recomandată de un portofoliu generos de clienți, atât pe plan intern cât și extern.