Topograf

SC MORE REAL ESTATE SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Verifica acuratetea datelor topografice, inclusiv masuratorile si calculele realizate pe teren
• Obtinerea de informatii despre proprietatile ce vor fi evaluate din documente legale, acte de proprietate, date provenite din masuratori si alte metode de achizitie de date;
• Materializarea (trasarea) in teren a datelor sus-mentionate;
• Prelucreaza datele topografice luate din teren sau din alte surse prin instrumente stereoscopice si utilizeaza aparatura de desen, asistata de calculator, pentru crearea, modificarea si producerea de harti topografice si alte reprezentari grafice;
• Utilizeaza tehnicile mentionate pentru realizarea si revizuirea hartilor topografice;
• Coordoneaza serviciile de cadastru;
• Obtine avizele de mediu, certificatele de urbanism si alte documente legale, inclusiv asigurarea acordului proprietarilor si a conditiilor de acces la aceste terenuri

CERINTE

• Raspunde de corectitudinea masuratorilor si verificarilor efectuate;
• Raspunde de realizarea masuratorilor la termenele prevazute;
• Nivelul de instruire: studii superioare;
• Experienta: minim 6 luni in domeniu;
• Nivelul postului: executie;
• Specializari: operare calculator, pachet Word, software specializat (analitic, design, map creation etc.);
• Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
• Permis de conducere: optional;
• Putere de decizie, onestitate si dorinta de a construi o cariera;
• Abilitati de comunicare, cooperare si munca in echipa;
• Abilitati foarte bune de organizare si capacitatea de lucra simultan pe mai multe proiecte;

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra intr-un grup dinamic de companii, printre liderii de piata din domeniu;
• Oportunitatea de lucra intr-o echipa dinamica de profesionisti, orientati spre succes;
• Salariu motivant;
• Angajarea cu contract dupa perioada de proba intre 1-3 luni (platita).

Grupul de companii MORE este activ în România din 2004 și a fost implicat în peste 300 de tranzacții, cu o valoare cumulate de peste 500 milioane de Euro. Experiența noastră și expunerea la diferite tipuri de tranzacții ne ajută să oferim o gamă variată de servicii de brokeraj și consultanță pentru investitori și proprietari. Clientela noastră este formată atât din corporații multinaționale și investitori particulari. Creșterea companiei este bazată pe principii și valori centrate în jurul clientului, ceea ce ne-a ajutat să devenim una dintre cele mai importante 10 companii imobiliare de pe piața din România.