TIPOGRAF OFFSET

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia utilajul/schimbul de la tura anterioara: verifica stadiu lucrarii in derulare, echipamentul de lucru/masina de tipar, starea tehnica si functionala a masinii de tipar, opereaza verificarea vizuala a colilor tiparite;
Preia mapa de comanda data de catre seful de schimb/atelier, verifica respectiva comanda, identifica materialele si materiile prime necesare, aprovizioneaza masina cu toate materiile prime si materialele auxiliare necesare;
Opereaza setarea masinii pentru comanda aflata in derulare la preluarea schimbului;
Urmareste executia comenzilor conform planificarii, respectand incadrarea in timpul stabilit pentru fiecare comanda;
Verifica din punct de vedere al calitatii produsele tiparite conform procedurilor si instructiunilor in vigoare;
Pastrarea colilor de proba in cazul in care este specificat;
Intretine utilajul in conditii optime de functionare;
Regleaza utilajul pentru fiecare comanda in functie de specificatiile tehnice;
Informarea sefului de schimb despre eventualele abateri (cantitate si probleme la masini);
Intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata.

CERINTE

Absolvent de liceu sau scoala profesionala (liceul de poligrafie constituie un avantaj);
Experienta in tipar offset minim 5 ani, experienta lucru pe masini tipar rotative constituie avantaj;
Capacitate de a observa eventuale deviatii de culoare;
Experienta in mixarea culorilor;
Comunicativ, rezistent la termene limita, atentie distributiva si indemanare;
Indemanare, rabdare, capacitatea de a desfasura sarcini repetitive;
Spirit de observatie dezvoltat, atentie la detalii;
Disponibilitate de a lucra in ture.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.