Tineri absolventi profil tehnic, fara exp - Operare CNC

SC OPHIR OPTICS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorul nostru coleg, va fi responsabil pentru:
• cunoaşterea modului de programare şi funcţionare a utilajelor cu comandă numerică, echipamentelor, sculelor, dispozitivelor şi verificatoarelor utilizate;
• interpretarea şi citirea dimensiunilor cotate într-un desen de ansamblu sau de execuţie;
• aplicarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice;
• consemnarea eventualele neconcordanţe-neconformităţi de ordin calitativ sau de timp de preluare-prelucrare-predare şi de raportare a activităţii;
• pregătirea utilajelor, instalaţiilor şi echipamentelor la sfârşitul schimbului de lucru, corespunzător instrucţiunilor de lucru, în vederea continuării în schimbul următor a lucrărilor şi operaţiilor planificate pentru execuţie;
• participarea la diverse forme de pregătire profesională (cursuri, seminarii etc.) pentru dobândirea de noi cunoştinţe în funcţie de necesităţile de instruire identificate.
• raportarea defecţiunilor / disfuncţionalităţilor constatate, personalului de întreţinere – reparaţii, în vederea remedierii;
• consemnarea la sfârşitul turei a starii tehnice a utilajului;
• verificarea cu etaloane, la microscop, sau direct vizual - calitatea suprafeţelor prelucrate, conform instrucţiunilor tehnologice;
• verificarea cu verificatoare specifice a cotelor pieselor prelucrate, comparându-le cu cele înscrise în documentaţie.

CERINTE

Recrutam pentru completarea echipei din OPHIR, tineri absolventi de facultate tehnica, in vederea operarii echipamentelor CNC / DT
Cerinţe:
- Disponibilitate de lucru in 3 schimburi;
- Absolvent Institut Politehnic Bucuresti / student la Master / absolvent Master
- Cunoştinţe : tehnice teoretice
Cunoştinţele practice se vor dobandi in perioada de proba!
- Deprinderi : analiză şi atenţie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, lucrul în echipă, îndemânare, precizie, rigurozitate, perseverenţă, folosirea terminologiei de specialitate, deţinerea abilităţilor fizice necesare îndeplinirii atribuţiilor din prezenta fişă.
- Alte cerinţe : responsabilitate,echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale.

Avem o echipa de oameni minunati si va asteptam cu drag.

BENEFICII OFERITE

Noi oferim:
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala - o cariera in industria optica pentru iubitorii de activitati productive;
- Un pachet atractiv dupa finalizarea perioadei de proba, in functie de performante si abilitati;
- Pachet de beneficii;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica

DESCRIEREA FIRMEI

Unitate de productie - zona industriala