Terapeut ocupational

Autism Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pe perioada determinata de timp (16 luni), pentru un proiect adresat tinerilor cu autism, care se va derula in perioada septembrie 2014 – decembrie 2015, in Bucuresti, terapeut ocupational cu urmatoarele responsabilitati:

- Evalueaza pe tineri din perspectiva abilitatilo motrice, particularitatilor senzoriale
- Participa la crearea planurilor de interventie personalizate PIP
- Coordoneaza implementarea PIP pe aria de abilitati de viata, autoservire, igiena, motricitate fina grosiera, relaxare, relationare in grup, art terapie
- Monitorizeaza, evalueaza evolutia tinerilor

CERINTE

- Psiholog, psihoterapeut, psihopedagog educatie speciala, cu formare in terapia ocupationala si/sau experienta in lucrul de minim 2 ani cu copii, adolescenti si tineri cu autism

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita la office@autismromania.ro mentionand postul pentru care aplica.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu. Interviurile se vor desfasura in Calea Grivitei nr 71, Bucuresti, Centrul de Sanatate Mintala.

BENEFICII OFERITE

- Participare la cursuri de formare in Teacch si PECS cu formatori romani si straini;
- Consiliere in aplicarea practica a cunostintelor dobandite la formare in planurile de interventie personalizate ale beneficiarilor;

Doar aplicatiile trimise la adresa office@autismromania.ro vor fi luate in considerare.

Organizaţia „AUTISM ROMÂNIA-Asociaţia Părinţilor Copiilor cu Autism” a fost înfiinţată în septembrie 2001. În martie 2002 AUTISM ROMÂNIA a devenit membră a Organizaţiei Internaţionale - Autism-Europe, organizaţie care are ca membri peste 78 de organizaţii din peste 30 de ţări din Europa, marea majoritate a acestora fiind organizaţii de părinţi. Suntem astfel conectaţi la ceea ce se întîmplă în Europa şi în lume pentru persoanele cu autism, iar vocea noastra poate fi auzită şi în organizaţii şi organisme internaţionale (Organizaţia Mondială pentru Autism, Forumul European al Dizabilităţii, Consiliul Europei, Parlamentul European, etc).