Telekom B2B Sales Consultant

Sago Marine SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea și vânzarea soluțiilor telecomunicații (servicii Telekom Romania Comunication ) către segmentul business;
- Prospectarea pieței în vederea identificării de noi clienți SME si SoHo;
- Analiza si propunerea celor mai optime solutii potrivite nevoilor clientilor;
- Stabilirea cu usurinta de intalniri cu clientii;
- Sustinerea de prezentari fata in fata cu clientul si capacitatea de a raspunde relaxat intrebarilor si obiectiilor audientei;
- Foarte buna cunoastere si stapanire a procesului de vanzare consultativ;
- Sesizarea cu usurinta a blocajelor si obstacolelor ce trebuiesc inlaturate in indeplinirea unui obiectiv;
- Documentarea permanenta asupra tendintelor business-ului clientului targetat;
- Informare constanta privind actualitatile pietei business si a competitorilor;
- Raportarea și actualizarea permanentă a bazei de date.Beneficii:
-Training-uri în tehnici de vânzare, negociere, produse & servicii telecomunicații;
-Oportunități excelente de dezvoltare profesională;
-Mediu de lucru într-un colectiv dinamic;
-Salariu fix in conditiile unor realizari minime;
-Comision foarte motivant din vanzari;
-Telefon , laptop si masina de serviciu ( Full time ).

CERINTE

Experientă relevantă în domeniul vânzărilor B2B (Avantaj vanzari servicii: IT & Telecomunicații);
-Personalitate deschisă, comunicativă, dinamică, persuasivă;
-Orientare pe client;
-Abordare consultativa;
-Capacitatea de a purta o negociere chiar si in situatii dificile;
-Abilitatea de a rezolva probleme;
-Exprimare verbala cu usurinta, folosirea unui vocabular bogat;
-Permis de conducere categoria B (experienta minim 2 ani );
-Cunoștinte operare PC;
-Cunoștinte de limba Engleză.

DESCRIEREA FIRMEI

alte activitati