TEHNOLOG / SPECIALIST TRICOTAJE

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participarea activa la stabilirea tehnologiei de productie optime fiecarui articol tricotat, in conformitate cu mostra sau cu eventualele retusuri necesare acesteia.
Urmarirea productiei si controlul interfazic a acesteia pentru a diminua posibilitatea aparitiei defectelor si/sau intarzierilor de livrare.
Gestionarea materiilor prime si a accesoriilor in raportul cu producatorii.
CTC final si asumarea responsabilitatii acestuia.
Activitatea este in principiu de birou, dar necesita si deplasari la contractori

CERINTE

Experienta directa in productie (Creatie – Mostrare).
Minime cunostinte de programare tricoturi (in orice sistem).
Diploma in IngineriaTricoturilorsi a Confectiilor.
Cunostinte de limba engleza si/ sau italiana.

O buna intelegere a tuturor etapelor tehnologice de productie a tricotajelor pe masini rectilinii, cu precadere
Temeinice cunostinte de confectie si finisaj a acestora.
Permis de conducere cat.B
Disponibilitate de a se deplasa la fabricile partenere din tara.
Capacitatea de a-si asuma independent, cu responsabilitate si in cunostinta de cauza, decizii tehnologice.
Cunostinte elementare de operare PC – Office, Mail, Internet, etc

BENEFICII OFERITE

Salariu direct proportional cu experienta, cu cresterea anuala garantata prin contract.
Masina, telefon, diurna, concediu generos, prime in raport cu performanta.
Program foarte flexibil.
Atmosfera de lucru agreabila si cordiala
Contract- perioada de proba 3 luni ; ulterior nedeterminat
Salariu 2500 - 3500 RON- in functie de nivelul de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!