TEHNOLOG

SC PRODPLAST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se ocupa de organizarea,planificarea,coordonarea si controlul activitatii pe faze de lucru,stabileste prioritatile si urmareste realizarea productiei conform planului de productie.
Asigura utilizarea maxima a capacitatii de productie a echipamentelor.
Asigura ritmicitatea procesului de productie,planul de aprovizionare pe baza de forecast vanzari.
Verifica periodic retetele cu specificatiile produsului si CTC-ul pe fluxul de productie.
Planifica si realizeaza instruirea personalului din productie privind politica in domeniul calitatii si obiectivele stabilite in acest sens.
Participa dupa caz la sedinta de analiza a datelor privind neconformitatile detectate.
Asigura aplicarea principiilor de management al calitatii si controleaza respectarea aplicarii acestor principii.

CERINTE

Studii superioare-licentiat al facultatii cu profil chimie,tehnic.
Experienta de minim 3 ani in domeniul prelucrare mase plastice.
Bune cunostinte operare calculator (Office-Word,Exel)
Foarte bune abilitati de comunicare si totodata de organizare a fluxului tehnologic.

BENEFICII OFERITE

Salariul fix.
Tichete masa.
Concediu de odihna minim 21 zile/an.

SC PRODPLAST S.A. are peste 50 de ani de experienta in domeniul prelucrarii materialelor plastice,produce folie din polietilena pentru ambalaje de uz industrial si general,granule plastifiate pentru extrudere,injectie,industria cablurilor electrice si granule rigide pentru extrudere.