TEHNICIAN SUPORT IT

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Acorda sprijin funcțional și tehnic (Level 1) utilizatorilor si trateaza incidentele si cererile primite de la acestia in modul multi-shift, prin telefon sau email
-Invata si intelege aplicatiile specifice Auchan Romania, atat din punct de vedere tehnic, cat si din perspectiva utilizatorului final
-Intelege functionalitatile aferente fiecarei aplicatii, astfel incat sa fie capabil/a sa raspunda intrebarilor utilizatorului
-Investigheaza solicitarile primite din partea utilizatorului si identifica solutii folosindu-se de informatiile disponibile si procedurile in vigoare
-Transmite informatii detaliate, clare, complete catre utilizatori si catre echipele cu care colaboreaza
-Sustine formari punctuale utilizatorilor si asigura asistenta in functionalitatea aplicatiilor informatice
-Se asigura de disponibilitatea aplicatiilor si corectitudinea datelor aferente
-Colaboreaza cu membrii echipei si departamentului pentru rezolvarea cat mai rapida a oricarui incident.

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Foarte bune cunostinte utilizare PC- Microsoft Office
- Cunoasterea limbii engleze – conditie obligatorie
- Excelente abilitati de comunicare, rezistenta la stres
- Posibilitatea de a lucra in ture si in weekend
- Detine cunostinte de baza despre comert - avantaj
- Experienta in retail sau helpdesk/support - avantaj

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Reale oportunitati de evolutie profesionala

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei peste 50 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.