Tehnician sisteme de securitate/ incendiu

S.C. WINDACO RESOURCES S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• executa instalarea, punerea in functiune, programarea si conectarea sistemelor electronice de securitate (alarmare, CCTV, control acces, interfonie si videointerfonie) si sistemelor de detectie la incendiu;
• executa operatiuni de interventie, mentenanta si service asupra sistemelor electronice de securitate/ sistemelor de detectie la incendiu instalate de societate sau preluate de aceasta;
• realizeaza operatiuni tehnice de extindere a sistemelor de securitate/ sistemelor de detectie la incendiu existente la beneficiari (cablare, conectare)
• executa lucrari de depanare si reparare a componentelor tehnice dezafectate, daca acest lucru este posibil/ realizabil, testeaza si pregateste echipamente de service;
• întocmeste documentaţia necesara fiecărei intervenţii (fişă de intervenţie/ fişă de intrare în service/ proces verbal de predare primire, completare jurnal de service si registru jurnal);

CERINTE

• Studii medii / Superioare - finalizate
• Studii tehnice sau experienta intr-un domeniu ingineresc (automatizari, electronica, comunicatii etc.)
• Cursuri tehnice de specialitate - Certificare Tehnician Sisteme Securitate
• Experienta in instalare, punere in functiune, programare sisteme electronice de securitate (incendiu, efractie, control acces, TVCI) minim 2 ani
• Permis conducere cat. B, experienta minim 2 ani;
• Disponibilitate program prelungit si deplasari in tara
• Capacitate de comunicare, abilitati de analiza si planificare

BENEFICII OFERITE

• tichete de masa
• laptop, telefon mobil, masina de serviciu
• mediu de lucru profesional
• oportunitati de dezvoltare a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in domeniul securitatii.