TEHNICIAN SERVICE IT

IT Genetics S.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evalueaza defectiunile si intocmeste necesarul de piese de schimb sau ore de manopera necesare remedierii echipamentelor ajunse in service;
- Transmite informatiile catre client in vederea obtinerii acceptului pentru reparatie;
- Remediaza defectiunile si testeaza buna functionare a echipamentelor;
- Efectueaza mentenanta echipamentelor hardware ale clientilor la sediul acestora;
- Ofera asistenta tehnica tip help-desk pentru rezolvarea incidentelor prin telefon, email, chat, remote desktop sau prin deplasare la sediul clientului (reparatii, instalari, configurari, etc.);
- Administreaza garantiile pentru produsele clientilor;
- Gestioneaza documentele specifice departamentului tehnic.

CERINTE

- Studii medii sau avansate de profil electronica, electrotehnica, telecomunicatii sau cunostinte in domeniul electronicii;
- Cunostinte solide tehnica de calcul (hardware, software si networking);
- Cunostinte despre retele structurate de distributie voce / date;
- Experienta in cablajul sistemelor, pat de cablu, tub PVC, etc. constituie un avantaj;
- Cunostintele in domeniul automatizarilor industriale reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze precum si operarea cu Microsoft Office;
- Disponibilitate deplasari ocazionale in tara;
- Fire dinamica si responsabila;
- Abilitati de analiza si planificare;
- Carnet de conducere.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv corelat cu performanta;
- Telefon de serviciu;
- Training-uri de specialitate;
- Mediu de lucru placut alaturi de o echipa tanara;
- Dezvoltarea cunostintelor prin contributia in proiecte diversificate.

IT Genetics este integrator de sisteme in domeniul identificarii automate, colectiei de date (AIDC) si punctelor de vanzare (POS).

Utilizand aplicatii de colectare a datelor cu ajutorul tehnologiei codurilor de bare si a identificarii prin radiofrecventa (RFID) precum si solutii hardware de la lideri globali din industrie livram si implementam solutii fiabile, adaptate nevoilor curente dar si a celor viitoare, optimizand la maximum beneficiile pe care clientii nostri le obtin.