TEHNICIAN RETEA TELECOMUNICATII - CATV & INTERNET

S.C. MAGNUM SECURITY & INTERNET SOLUTIONS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrare mentenanta retea de internet / CATV
Instalare noilor clienti
Incheiere de noi contracte.

CERINTE

Studii medii in domeniul tehnic.
Minim 0 ani experienta in domeniul telecom.
Cunostinte generale tehnice specifice domeniului telecomunicatiilor : diferenta intre cabluri, parametrii tehnici ai cablurilor, elemente active si pasive de retea, intelegerea procesului de transmisie a semnalelor etc.
Abilitati tehnice si practice de montaj de retea cablu.
Cunostinte de utilizare PC: Windows, MS Office, baze de date, internet.
Abilitatea de a lucra efectiv cu oamenii, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza.
Capacitate de planificare, organizare, coordonare si control.
Orientare catre atingerea rezultatelor asteptate de managementul societatii.
Capabil de a respecta termenele şi de a putea rezolva un volum mare de muncă.
Rigurozitate in indeplinirea atributiilor de munca.
Adaptabil la program flexibil.
Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt.
Calmitate, rabdare si atentie la detalii, analiza si deductie logica.
Rezistenta la stres si activitati repetititive.

BENEFICII OFERITE

- Bonuri de masa;
- Decontare transport.
- Telefon

DESCRIEREA FIRMEI

Provaider Internet