Tehnician pentru sisteme de securitate

RUAL SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Pregatirea lucrarilor de instalare a sistemelor de securitate
2. Montarea tubulaturii pentru sistemele tehnice de securitate
3. Realizarea cablajului necesar sistemelor tehnice de securitate
4. Instalarea sistemelor tehnice de detectie, efractie si control al accesului
5. Instalarea sistemelor de detectare, semnalizare si alarmare la incendiu
6. Instalarea sistemelor tehnice de televiziune cu circuit inchis (TVCI)
7. Instalarea sistemelor tehnice de monitorizare
8. Punerea in functiune a echipamentelor si sistemelor tehnice de detectie, efractie si control acces
9. Punerea in functiune a sistemelor de detectare, semnalizare si alarmare la incendiu
10. Punerea in functiune a echipamentelor si sistemelor tehnice de televiziune cu circuit inchis (TVCI)
11. Punerea in functiune a echipamentelor si sistemelor tehnice de monitorizare
12. Asigurarea mentenantei si service-ul pentru sistemele de detectie, efractie si control al accesului
13. Asigurarea mentenantei si service-ul pentru sistemele de detectare, semnalizare si alarmare la incendiu
14. Asigurarea mentenantei si service-ul pentru sistemele de televiziune cu circuit inchis (TVCI)
15. Asigurarea mentenantei si service-ul pentru sistemele de monitorizare

CERINTE

Tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video, control acces
Tehnician pentru sisteme si instalatii de semnalizare, alarmare si alertare in caz de incendiu

Societatea noastra este licentiata de I.G.S.U. pentru proiectare, instalare si mentenanta pentru sisteme de detectie, semnalizare si alarmare la incendiu. Exista doua tipuri de sisteme de alarma la incendiu si anume sistemele de alarmare antiincendiu conventionale si sistemele adresabile.
Sistemele de alarma la incendiu conventionale sunt folosite in general pentru imobile mici unde nu este absolut necesara identificarea fiecarui detector de alarma incendiu conventional de la panoul de afisare a centralei de detectie si alarmare la incendiu conventionale.
Sistemele de alarma la incendiu adresabile sunt destinate cladirilor mari si ansamblurilor de cladiri, fiecare senzor de alarmare antiincendiu adresabil putand fi identificat de la panoul de afisare al centralei adresabile de detectie si alarma incendiu cu bucle adresabile. Sistemele antiincendiu au in componenta si detectori de fum si temperatura conventionali sau adresabili in bucle, butoane de incendiu, bariere de fum, sirene de alarmare la incendiu etc.
Oferim solutii tehnice profesionale pentru proiectarea si instalarea sistemelor de alarmare la incendiu absolut necesare pentru protejarea vietii oamenilor si a bunurilor materiale. Instalarea unui sistem de detectie si semnalizare incendiu este obligatorie prin lege. Detectia si semnalizarea incendiilor au devenit obligatorii in temeiul Legii nr. 307/2006 privind apararea impotriva incendiilor si Normativului privind securitatea la incendiu a constructiilor P118/2-2013. Preturile noastre sunt variabile in functie de complexitatea sistemelor de detectie, semnalizare si avertizare la incendiu, fiind competitive pe piata. Contact: tel 0734.717.558, e-mail rualservices@yahoo.com