Tehnician IT (Intership/Junior/Senior)

11 AM MEDIA NET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa RezolvIT se mărește !
Avem nevoie de specialiști in instalarea, configurarea și mentența calculatoarelor, serverelor, rețelelor de calculatoare, imprimantelor și multifuncționalelor.

Mai avem și 2 locuri in programul de intership, poți aplica dacă ești pasionat de IT și iți dorești să caștigi experientă și să lucrezi alături de cei mai buni tehnicieni.

CERINTE

Ce vei face :

- asiguri suport IT specializat utilizatorilor pentru rezolvarea incidentelor cauzate de software/calculatoare/retea
- pregătești documentarea și raportarea activitați către clienți in sistemul de ticketing

Se consideră avantaj :
- experiență in posturi similare
- cunoștințe diagnosticare și depanare hardware și software
- cunoștințe diagnosticare și depanare rețele calculatoare/conexiuni internet
- experiența in utilizarea soft-urilor tip remote desktop
- cunoștințe pentru instalarea/configurarea/depanarea softurilor uzuale : SO Windows, clienți email(outlook, thunderbird), softuri tip office, cad
- cunoștințe de configurarea și depanarea conturilor de email ( POP3/IMAP/Webmail)
- cunoștințe instalare/configurare servere Windows/Linux (ad,mail,samba,ftp,http,dns,routare)
- cunoștințe avansate de networking
- cunoștințe de mentenanța a imprimantelor si multifuncționalelor (curatare, mentenantă, reincărcare cartușe)

Daca nu ai experienta dar ti-ar placea sa inveti poti aplica si candida pentru unul din internshipurile oferite de RezolvIT in care vei invata tot ce e trecut mai sus.

BENEFICII OFERITE

Ofertă (bonusuri, beneficii)
- Telefon, Laptop, Internet, Masină pentru deplasări - Bonusuri trimestriale - Colectiv tanăr, prietenos și pasionat de IT
- Posibilitați de avansare și specializare in domeniul IT

RezolvIT oferă servicii de externalizare și suport IT pentru firme mici și mijlocii.
De peste 11 ani, RezolvIT cu cei 24 de tehnicieni susține peste 200 de companii. Administrăm 8.000 echipamente IT, am oferit peste 32.000 ore de lucru în peste 12.000 de intervenții IT rezolvate în anul 2014.