Tehnician IT (Intership/Junior/Senior)

Rezolv IT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa RezolvIT se mărește ! Avem nevoie de specialiști in instalarea, configurarea și mentența calculatoarelor, serverelor, rețelelor de calculatoare, imprimantelor și multifuncționalelor.
Mai avem și 2 locuri in programul de intership, poți aplica dacă ești pasionat de IT și iți dorești să caștigi experientă și să lucrezi alături de cei mai buni tehnicieni.

CERINTE

Cerințe- asiguri suport IT specializat utilizatorilor pentru rezolvarea incidentelor cauzate de software/calculatoare/retea- pregătești documentarea și raportarea activitați către clienți in sistemul de ticketing- cunoștințe diagnosticare și depanare hardware și software- cunoștințe diagnosticare și depanare rețele calculatoare/conexiuni internet- experiența in utilizarea soft-urilor tip remote desktop- cunoștințe pentru instalarea/configurarea/depanarea softurilor uzuale : SO Windows, clienți email(outlook, thunderbird), softuri tip office, cad
- cunoștințe de configurarea și depanarea conturilor de email ( POP3/IMAP/Webmail)

Se consideră avantaj :
- experiență in posturi similare- cunoștințe instalare/configurare servere Windows/Linux (ad,mail,samba,ftp,http,dns,routare)- cunoștințe avansate de networking - cunoștințe de programare bash, perl sau php sau webdesign HTML/CSS- cunoștințe de mentenanța a imprimantelor si multifuncționalelor (curatare, mentenantă, reincărcare cartușe)

BENEFICII OFERITE

Ofertă (bonusuri, beneficii)
- Telefon, Laptop, Internet, Masină pentru deplasări - Bonusuri trimestriale - Colectiv tanăr, prietenos și pasionat de IT
- Posibilitați de avansare și specializare in domeniul IT

RezolvIT oferă servicii de externalizare și suport IT pentru firme mici și mijlocii.