TEHNICIAN IT

SC PCNET-CATV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intretinere calculatoare: configurare hardware, suport tehnic pentru sisteme desktop si laptopuri, diagnosticare si reparatii.
- Mentenanta IT predictiva: vizite periodice la sediul clientului pentru revizi generale asupra echipamentelor IT in baza planului agreat.
- Mentenanta IT corectiva: interventii la sediul clientului pentru rezolvarea incidentelor.
-instalare retele de calculatoare,de la cablare la configuratia finala, telefonie fixa, fire
alarm, retele de securitate. suport tehnic si mentenanta;
cablare (CAT5,CAT6),mufare,conectare la statiile de lucru;instalare si configurare
servere,routere;instalare patch-panel, montare rack
- Cablare , montare si configurare sisteme de supraveghere video
- Configurari si instalari retele (LAN, Wireless, AP).
- Consultanta IT: asistenta pentru achizitia echipamentelor IT si a software-ului, alegerea furnizorului de Internet, etc.
- Implementarea si administrarea de solutii antivirus
- Backup periodic, devirusari, recuperari de date.
- Instalarea de echipamente periferice: imprimante, scanere, fax-uri.
- Help-Desk Telefonic, Help-Desk Remote si Help -desk la sediul clientului

CERINTE

Experienta pe un post asemanator constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa;

INTERNET SI TELEVIZIUNE PRIN FIBRA OPTICA - SOLUTII PROFESIONALE