Tehnician Instalatii Curenti Slabi si IT

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Imbina activitati de birou cat si de teren;
- Instalare si punere in funcțiune de sisteme IT, de securitate si de automatizare;
- Service si mentenanță pentru sistemele livrate;
- Diagnosticarea corecta a problemelor reclamate de client;
- Găsirea soluțiilor optime de remediere a sistemelor, instalațiilor;
- Instruirea operatorilor pentru sistemele si produsele livrate de companie.

CERINTE

- Studii tehnice medii sau superioare;
- Experienta profesionala de minim 1 ani de zile in domeniul IT, sisteme electrice curenti slabi;
- Cunoștințe de limba engleza la nivel mediu - obligatoriu;
- Bune abilitati de comunicare, exprimare clara, personalitate deschisa;
- Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activitati, rabdare, meticulozitate, dinamism, spirit de echipa, vigoare, rezistenta la stres si program prelungit, disponibilitate pentru munca de teren, abilitate in rezolvarea problemelor;
- Inclinatii spre invatarea de noi tehnologii si produse;
- Carnet de conducere auto categoria B (experiența minim 1 an);
- Disponibilitate de a face deplasări in tara si străinătate pe perioade lungi;
- Instalare/configurare Microsoft Windows (distributii Linux reprezinta un avantaj);
- Instalare si configurare sisteme de Video-supraveghere, Control Acces;
- Instalare si configurare sisteme Audio/Video;
- Cunoasterea operatiunilor de instalare si sertizare pentru tipuri de cabluri de retea (UTP, FTP, SFTP, Cat 5/5e, Cat 6/6a, fibra optica, coaxial, etc);
- Experienta in configurari de switch-uri/router-e reprezintă un avantaj.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.