TEHNICIAN INSTALARI ECHIPAMENTE AV

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Montaj si punere in folosinta echipamente AV si telecomunicatii la sediul clientului, national.
• Instalare echipamente, cablare, conectare si configurare
• Realizare infrastructura cabluri audio-video, inclusiv conectori, prize AV, etc
• Cablare structurata curenti slabi, experienta in CAT5/6 este utila.
• Configurare software de baza pentru echipamentele instalate: drivere, aplicatii interactive, etc
• Asigurare interventii service si mentenanta in garantie si postgarantie on site pentru clienti
• Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii/instalari pentru o cat mai buna gestionare si remediere, dupa caz
• Intocmirea si respectarea documentelor de gestiune a produselor si accesoriilor aflate in custodia sa
• Raspunde de integritatea echipamentelor si utilajelor aflate in folosinta sa.
• Sa se adreseze clientilor in mod respectuos si sa aibe o atitudine corespunzatoare
• Alte activitati conexe: livrari de echipamente, activitati interne de organizare si procesare.

CERINTE

• PERSOANA FOARTE BINE ORGANIZATA SI METICULOASA
• Absolvent studii medii cu profil tehnic (electrica, instalatii, Politehnica, etc)
• Experienta in lucrul cu echipamente electronice, echipamente AV, echipamente de retea.
• Experienta in configurarea unitatilor de control AV, protocoale RS232 si aplicatii similare constituie un avantaj
• Notiuni de baza in lucrul in alimentarea cu energie electrica a echipamentelor;
• Experienta in lucrari de retelistica – cablare structurata, conectare, medii de transmisie, etc.
• Disponibilitate la deplasari si program prelungit.
• Seriozitate, loialitate, bun simt, fara cazier judiciar, ingrijire personala exemplara.
• Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activităţi;
• Rezistenta la stres privind predarea la termen a sarcinilor de serviciu si lucrul la mai multe proiecte in paralel.

Cerinte specifice:
• Folosirea echipamentelor tehnice de genul: bormasina, surubelnite, fierastrau pendular, fierastrau circular, etc,
• Lucrul la inaltime: scari, schele, etc
• Folosirea echipamentelor tehnice de genul: statie de lipit, cleste sertizat, etc
• Cunostiinte minime despre instalarea drivere sau aplicatii conexe echipamentelor.
• Cunostiinte minime de limba engleza pentru intelegerea documentatiilor
• Cunostiite minime despre aplicatii informatice
• Cunostiinte si experienta in industria audio-video reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Masina de serviciu full time.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/