TEHNICIAN INSTALARI ECHIPAMENTE AV

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma renumita de distributie si integrare echipamente AV (sisteme de videoconferinte, integrare, automatizare si securitate).

Montaj si punere in folosinta echipamente AV la sediul clientului, national.
Instalare echipamente, conectare si setari.
Realizare infrastructura cabluri audio-video, inclusiv conectori, prize AV, etc
Cablare structurata curenti slabi
Configurare software de baza pentru echipamentele instalate: drivere, aplicatii interactive, etc
Asigurare interventii service si mentenanta in garantie si postgarantie on site pentru clienti
Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii/instalari pentru o cat mai buna gestionare si remediere, dupa caz
Intocmirea si respectarea documentelor de gestiune a produselor si accesoriilor aflate in custodia sa
Raspunde de integritatea echipamentelor aflata in folosinta sa.
Sa se adreseze clientilor in mod respectuos si sa aibe o atitudine corespunzatoare
Alte activitati conexe: livrari de echipamente, activitati interne de organizare si procesare.

Cerinte generale:
PERSOANA FOARTE BINE ORGANIZATA SI METICULOASA
Absolvent studii medii cu profil tehnic (electrica, instalatii, politehnica, etc)
Experienta in lucrul cu echipamente electronice, notiuni de baza.
Notiuni de baza in lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica
Experienta in lucrari de retelistica – cablare structurata, conectare, medii de transmisie, etc.
Disponibilitate la deplasari si program prelungit.
Seriozitate, loialitate, bun simt;
Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activităţi;
Rezistenta la stres privind predarea la termen a sarcinilor de serviciu si lucrul la mai multe proiecte in paralel.

CERINTE

Cerinte specifice:
Folosirea echipamentelor tehnice de genul: bormasina, surubelnite, fierastrau pendular, fierastrau circular, etc,
Lucrul la inaltime: scari, schele, etc
Folosirea echipamentelor tehnice de genul: statie de lipit, cleste sertizat, etc
Cunostiinte minime despre instalarea drivere sau aplicatii conexe echipamentelor.
Cunostiinte minime de limba engleza pentru intelegerea documentatiilor
Cunostiite minime despre aplicatii informatice
Cunostiinte minime tehnica audio-video

BENEFICII OFERITE

Oferta corelata cu experienta profesionala.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.